Якщо ви хочете подарувати підлітку радість активного відпочинку на свіжому повітрі та засіб захопливого пересування, подаруйте йому самокат. Адже правильно підібраний самокат для підлітків дасть їм змогу організувати динамічне й насичене проведення часу на вулиці як у компанії друзів, так і наодинці із собою, подорожуючи новими місцями або улюбленими парками. Такий засіб пересування дає змогу підлітку покращувати навички катання й отримувати від нього максимум задоволення.
Як правильно вибрати самокат для підлітка
Перед покупкою у більшості батьків виникає серйозне питання про те, як правильно вибрати самокат для підлітка, щоб він приносив йому радість і розвивав додаткові навички катання, управління самокатом і власним тілом. Насамперед варто з'ясувати, який саме спосіб використання транспортного засобу у нього в пріоритеті, а також співвіднести його з поточним рівнем підготовки дитини. Також основними критеріями вибору мають стати:
- Вага. Під час купівлі зверніть увагу на вагову категорію райдера, зазначену в інструкції або на коробці самоката. Якщо підліток важить до 40, йому підійде легкий і маневрений самокат вантажопідйомністю до 50 кг, від 40 до 60 - більш стійкий і міцний вантажопідйомністю до 100 кг. Підліткам, що важать від 60 кг і вище, варто вибрати самокат з міцнішою рамою, вантажопідйомність якого становить 100-120 кг.
- Матеріали. Вибирайте вироби, що входять в топ самокатів для підлітків і виготовлені з алюмінію, сталі або карбону. Перший - найбільш популярний і легкий матеріал, що забезпечує хорошу міцність за низької ваги. Сталь використовується в бюджетних моделях, трохи важчих і менш стійких до пошкоджень, але більш довговічних при агресивному катанні. Легкий, але дорогий карбон використовується в преміум моделях, зазвичай для професіоналів або екстремальних видів катання.
- Розмір платформи. Підліткам середнього зросту (близько 140-160 см) оптимальною буде довжина платформи - 45-50 см, водночас вона має бути досить широкою (варіюється від 10 до 12 см), щоб зручно було поставити обидві ноги, але не надто, щоб самокат не втратив здатність до маневрування.
- Висота керма і зріст. Кермо має бути зручним для хвата і не надто широким (близько 35-40 см), щоб забезпечити маневреність і контроль. Також необхідно, щоб воно регулювалося за висотою і налаштовувалося під зріст підлітка. Так, якщо зріст райдера до 160 см, то оптимальна висота керма буде 80-90 см від платформи, для підлітків вище 160 см - близько 95-100 см.
Важливо також, щоб колеса були поліуретановими, що демонструють відмінний баланс між зчепленням і довговічністю. А також мали діаметр близько 110 мм, даючи змогу колесу досить швидко і плавно обертатися, забезпечуючи хорошу маневреність і комфорт на асфальті. Таким чином, для міських поїздок найкращим варіантом буде самокат з алюмінієвою рамою, платформою середньої довжини (45-50 см), колесами діаметром 100-110 мм і регульованим кермом. Міцніший самокат з посиленою рамою, великими колесами і міцною системою гальм - найкраще рішення для екстремального катання.
Рейтинг найкращих самокатів для підлітків у 2025 році
Підліткові самокати не один рік залишаються одними з найбільш затребуваних серед спортивних товарів для дітей в Україні. За прогнозами експертів, серед найпопулярніших у 2025 році моделей самокатів для підлітків хлопчиків будуть, наприклад, моделі Xiaomi Mi M365 - з потужним двигуном і великою автономністю, Ducati Smart Bike - сучасний, з потужним двигуном і передовими технологіями безпеки або E-TWOW GT 2023 - потужний, з невеликою вагою і тривалою автономністю. Для підлітків дівчаток частіше за інших купуватимуть, приміром, Xiaomi Mi M365 Lite - легшу та компактнішу версію популярного самоката Xiaomi Mi M365, Inokim Light 2 Super Lady - швидкий та потужний, з невеликою вагою та тривалою автономністю, а також Segway miniPRO - компактний та легкий самокат з потужним двигуном та передовими технологіями безпеки.
Щоб придбати самокат для підлітка, що входить до рейтингу найпопулярніших, потрібно враховувати також бюджет, особисті уподобання і рівень підготовки райдера - початківець або просунутий. Для тих, хто робить перші кроки в освоєнні самоката, варто обирати самокати електричні або класичні з гарною підвіскою, які більш стабільні та прості в управлінні. Переконайтеся, що колеса мають діаметр до 250 мм, щоб забезпечувати більшу стійкість і прохідність на нерівних поверхнях. Новачкам підійдуть легкі самокати з помірною потужністю (до 350 Вт) і високою швидкістю (до 25-30 км/год), щоб було легше керувати і контролювати швидкість. Пом'якшити удари від нерівностей і зробити платформу стійкішою допомагає наявність підвіски, безпечно зупинитися дасть змогу надійна гальмівна система.
Професіоналам краще зупинити увагу на потужних електросамокатах (до 1200 Вт або год) з вищою швидкістю (понад 40 км/год), виготовлених з високоякісних матеріалів, здатних витримувати інтенсивне використання. Просунуті моделі можуть мати підвіску як на передньому, так і на задньому колесі з регульованими параметрами, високопродуктивні гальма. Позитивним моментом буде наявність у моделей Bluetooth-з'єднання, вбудованого ліхтаря, можливості налаштування характеристик поїздок через смартфон.
Варто також звертати увагу на самокати триколісні для підлітків. Серед популярних моделей, які часто отримують позитивні відгуки.
Поради щодо догляду за самокатом підлітка
Важливою проблемою є не тільки те, як правильно вибрати і де купити відповідний самокат для підлітка, а й те, як якомога довше зберегти його функціональність, підтримувати безпечну експлуатацію і продовжити термін служби. Важливими заходами, які допоможуть вам у цьому, будуть регулярне чищення та обслуговування самоката. Щоб очистити транспортний засіб, необхідно після кожної поїздки по бруду або в умовах підвищеної вологості видаляти пил і бруд, використовуючи суху щітку, щоб прибрати великі забруднення.
Раму, колеса і рульову стійку протирають вологою тканиною. Миють самокат м'якою губкою і мильною водою під несильним напором, щоб уникнути потрапляння вологи в підшипники і електроніку (якщо самокат електричний). Потім потрібно ретельно витерти його сухою ганчіркою. Якщо підшипники знімні, їх знімають, промивають спеціальним очищувачем і просушують, колісні диски очищають від забруднень.
Необхідно регулярно перевіряти самокат на наявність тріщин, іржі та інших пошкоджень рами, упевнитися, що всі кріплення затягнуті. За активної експлуатації перевірку вузлів проводять раз на 1-2 тижні, змащування - в міру необхідності або раз на 1-2 місяці. Раз на сезон або кожні 500-1000 км пробігу самокат потребує повного техобслуговування. Якщо в результаті перевірки виявилися пошкодження або несправності, з'ясувалося, що самокат серйозно пошкоджений і потрібна заміна деталей і ремонт, необхідно своєчасно звернутися до професіоналів у спеціалізованому сервісному центрі.
Чому варто купити самокат для підлітка на MyRoller
Вирішити проблему купівлі підходящого самоката для підлітка можна, ознайомившись з пропозиціями сайту myroller.com.ua, на якому представлений широкий асортимент популярних моделей. Зорієнтуватися в їхньому розмаїтті та вибрати те, що вам потрібно, допоможуть консультації професіоналів. Транспортні засоби мають прийнятну ціну, вирізняються високою якістю та надійністю, відповідністю стандартам міцності та безпеки. Вигідні знижки та акції, пропоновані магазином, дадуть змогу купити модель, що входить до рейтингу найкращих самокатів для підлітків, за ще приємнішою вартістю, а доставка покупки буде гарантовано комфортною і швидкою в будь-яке місто України.