Тема: "Как подобрать ролики ребенку?"

15.07.2021 12:50

Доброго дня, Антоне! Розкажіть, до вас часто звертаються батьки за порадою при виборі роликів для дитини?

  • Так, звісно! Дуже часто просять дати рекомендації або назвати конкретну модель.


На що варто звернути увагу, в першу чергу?

  • Однозначно, обирати розсувні ролики! Ніжка росте досить швидко і купувати кожні пів року – нові, не має сенсу. Такі ролики, як правило, йдуть на 3-4 розміри і вистачає на декілька сезонів, а якщо всі розміри в запасі, то навіть 3-4 роки дитина може кататись. Та в ідеалі, щоб розсувний механізм був металевим.

Чудово, це все?

  • Не так швидко! Обираючи ролики для початківця – головну роль грає підтримка та фіксація ноги. Дитина, яка тільки стає на ролики – не має розуміння як правильно ставити ніжку і часто буває, що нога в роликах стоїть не рівно, може кривитись або завалюватись в сторону. В такому разі, дитині значно складніше буде навчитись будь-чому. Не буде отримувати задоволення, бо звичайно, ролик давитиме в ніжку і через декілька спроб – дитина відмовиться займатись, чи просто кататись і ролики повісите на цвях.

Що робити в такому випадку?

  • Відразу обирати ролики з високим черевиком, де буде правильна фіксація і за рахунок високої підтримки – ролики будуть тримати ніжку в рівному і правильному положенні. Дитині буде значно простіше зробити перші і подальші кроки і вона буде отримувати задоволення від катання. Це – стимулюватиме частіше виходити на заняття.

З цим розібрались, будуть, ще якість поради?

  • Ще є декілька факторів. Обирайте ролики з колесами зроблених з поліуретану. Це самий оптимальний матеріал – він зручний для катань на вулиці по асфальту, ролики їдуть більш м’якше і при цьому колеса стійкі до швидко стирання на відміну від каучуку. І в жодному разі, ніяких пластикових коліс! Стосовно підшипників, чим вище клас – тим довше вони прослужать і тим краще будуть обертатись колеса. Раджу обирати не нижче Abec 5 або Sg 3.

Цікаво, а стовно рами, є якісь критерії?

  • Багато питань задають стосовно рами, дам чітку ознаку. До 85 кг – спокійно можна обирати композитну, якщо більше – алюмінієва!

Мене особисто цікавить матеріал черевика, я наче, бачила повністю в пластиковому корпусі і такі як кросівок, вірно?

  • Так, є два варіанти. Повністю пластиковий черевик, це моделі Фрискейт. Його перевага – в більш жорсткій конструкції і звісно він міцніше тримає ногу. Та варіант з пластиковою п’яткою і носком з тканини - фітнес варіант, так і називається. Перевага – вони значно легші та більш дихаючі.

Отже, які тоді обрати?

  • Для дитини краще обирати фітнес варіант. Вони чудово впораються зі своєю задачею і будуть більш комфортними, тим паче, навантаження на ролик не таке і значне. Якщо говорити про розмір 37+ то краще обирати моделі повністю в пластиковому корпусі. Зараз вже є і розсувні моделі з пластиковим черевиком. Або обирати виробника Rollerblade, в них є моделі 36-40 і вони добре справляються з фіксацією навіть в фітнес варіанті.

Чудово, дякую за розгорнуту відповідь! Чи можете порекомендувати якісь конкретні моделі роликів?

  • Я раджу обирати ролики фірми Rollerblade. Відмінно зарекомендували себе на практиці в нашій школі та і у всьому світі. Використовують якісні матеріали. Їхні механізми служать довго – надійні і прості у використанні. Їх легко підібрати в інтернеті, підходять під різні підйоми і вони добре приймають форму ніжки. Ну і головне – це їхня правильна фіксація та підтримка ноги!

Дуже вам дякуємо за консультацію!

  • Сподіваюсь, мої рекомендації допоможуть батькам обрати правильні ролики для своєї дитини!