Катання на роликах - це чудовий спосіб активно провести час, зміцнити здоров'я і розвинути координацію. Однак для того, щоб ролики служили довго і залишалися безпечними у використанні, важливо регулярно за ними доглядати. Це не тільки подовжує термін служби роликів, а й дає змогу вам насолоджуватися катанням без зайвих проблем. Догляд передбачає чищення коліс, змащування підшипників і правильне зберігання, щоб ролики завжди були у відмінному стані.
Регулярне чищення та обслуговування роликів
Після катання важливо видаляти пил, вологу та бруд, закладати нове мастило в підшипникову систему роликів. Це подовжує термін служби підшипників, підвищує плавність руху і швидкість, а також дальність їзди. Сталеві підшипники бояться вологи, що веде до корозії металу. Без догляду і змащування вони обертаються всуху і швидше зношуються.
Небезпечний люфт кульок збільшує пил і пісок, які змушують підшипник крутитися ривками, повільніше. Слід того ж дня після катання видалити забруднення та пил, особливо після їзди по мокрому асфальту або в дощ. Якщо технічний сервіс виконати через кілька днів, підшипники почнуть іржавіти, можуть почати погано крутитися або перестати обертатися зовсім.
Етапи очищення
Справний стан роликових ковзанів залежить від своєчасності догляду за ними та правильного вибору мастильних матеріалів. Етапи технічного обслуговування виробів включають:
- Підготовку матеріалів.
- Очищення підшипників і коліс.
- Змащування та обслуговування вузлів.
Щоб виключити появу неприємного шуму в коліщатках і раптове ламання ковзанів, використовуйте спеціалізоване мастило. Спочатку слід зняти з підшипників захисні кришки, а потім прочистити їх, видаливши мікс пилу і засохлих залишків спец мастила. Для цього знадобиться спеціальне пристосування, яке можна придбати. Він може входити також у комплектацію ковзанів. Кришки потрібно промити в місткості з розчином води та мийного засобу. Після висихання знову зберіть колеса у зворотному порядку.
Захист від вологи та корозії
Захищеність вразливих компонентів роликів від згубного впливу вологи має першорядне значення. Виїжджаючи на катання, ролер може потрапити під дощ, проїхати по калюжі або наносу піску на асфальті. Подібні ситуації створюють потенційні проблеми в конструкції, зокрема погіршення стійкості та ведуть до пошкоджень. Тому важливо знати, як доглядати за роликами, щоб після катання видалити з них застряглий бруд, тонкий пил та інше сміття. Ефективне запобігання впливу вологи включає:
- застосування тільки спец мастил для підшипників роликових ковзанів;
- введення мастила в підшипники під час заміни, перестановки коліс;
- змащування кульок у підшипниках перед кожним виїздом;
- унеможливлення застосування мастил, які можуть забруднити підшипники.
Захисні засоби та покриття
До числа засобів, які підвищують ефективність технічного догляду за роликами, входять різноманітні пристосування і склади. Наприклад, віск і силіконові спреї створюють на поверхні компонентів конструкції, зокрема металевих, стійку до впливу води і температури плівку. Поверхні та вузли, захищені тонким водонепроникним шаром природної або полімерної речовини, добре протистоять проникненню пилових частинок, випарів і води. Додаткову безпеку, особливо під час тривалого зберігання, роликовим ковзанам забезпечує догляд шляхом пакування в:
- плівку;
- коробку, в яку було упаковано виріб;
- контейнер із пластику;
- чохол.
Подібний захист здатен запобігти проникненню вологи ззовні, а також її конденсації на металевих деталях при зниженні температури повітря.
Захист від ударів і пошкоджень
Оберігати ролики від дії ударних навантажень і виникнення пошкоджень слід як під час їзди, слалому та виконання трюків, так і під час зберігання та транспортування. Недбале ставлення та неуважність ролера на трасі може пошкодити підшипники, поліуретановий обід коліс, раму, черевики. Вибирайте маршрути й майданчики для катання сухі, рівні, з плавними переходами профілю доріжки.
При перенесенні та перевезенні догляд за роликовими ковзанами полягає у використанні сумки або чохла, в якому вони взаємно не переміщуються і не зіштовхуються. Уважне ставлення до процесу транспортування гарантує неможливість виникнення ламання ще до того, як користувач почав активне їх використання для катання.
Регулярне обслуговування і технічне обслуговування
Своєчасний і регулярний сервіс бігових роликів — нагальна потреба, що забезпечує якість і технічну безпеку катання. Після правильного зберігання і перед використанням роликових ковзанів обов'язково перевірте нерухомість затягування болтів і кріплень. Насамперед це стосується колісних осей роликових ковзанів, які мають бути максимально затягнуті. Водночас один раз на 2 тижні послаблюйте осі коліс і знову затягуйте їх, щоб уникнути прикипання осьових елементів до конструкції рами. Важливо переконатися також у нерухомій фіксації черевика на рамі.
Своєчасне виявлення дефектів елементів, а також сумніви в поведінці та стійкості роликів на трасі — привід звернутися до професіоналів. В інтернет-магазині myroller.com.ua можна отримати консультацію та придбати на заміну якісні аксесуари, інструменти та деталі до роликів різних моделей.