Термобілизна - це важливий елемент гардероба в холодну пору року, і правильний догляд за нею допомагає продовжити термін її служби, зберегти всі теплоізоляційні властивості. Перед тим як придбати термобілизну, варто ознайомитися з правилами прання, сушіння та зберігання такого одягу.
Як правильно прати термобілизну
Правила прання термобілизни передбачають дотримання певного температурного режиму. Її категорично не можна прати в гарячій воді, оскільки висока температура може позбавити її естетичних, термічних і антибактеріальних властивостей, призвести до того, що вона сяде і буде непридатною до використання. Під час догляду за термобілизною та її прання потрібно використовувати воду не вище 30-40°C.
Для прання необхідно використовувати мийні засоби, призначені для делікатних тканин або спеціалізовані засоби для спортивного одягу, а також звичайне господарське мило під час прання вручну. Відбілювачі, агресивні хімічні засоби, кондиціонери для білизни застосовувати забороняється, оскільки вони можуть знизити вологовідвідні властивості тканини, її ефективність, пошкодити волокна тканини.
Термобілизну можна прати не тільки руками, а й у пральній машині. При цьому варто обирати режим делікатного прання і дотримуватися температурного режиму, що не перевищує 30 градусів. Термобілизну краще зовсім не віджимати, проте допускається легке ручне віджимання, а машинне віджимання під забороною, щоб зберегти товарний вигляд виробу і його форму.
Як правильно сушити термобілизну
Термобілизна потребує правильного догляду не тільки щодо прання, але існують і правила її сушіння. Серед найголовніших і основних правил - ніколи не сушити термобілизну:
- на батареї;
- у сушильній машині;
- під відкритим сонцем;
- над відкритим вогнем;
- поблизу обігрівальних приладів.
Її найкраще розвішувати на свіжому повітрі на білизняній мотузці або вішалці - дотримання цих правил дасть змогу зберегти властивості матеріалу і форму самого виробу. Тобто, для термобілизни можливе тільки природне просушування шляхом провітрювання на відкритому повітрі, в крайньому разі - в домашніх умовах у сухому теплому місці. Якщо дотримуватися цих вимог до сушіння, можна на тривалий термін зберегти корисні властивості термобілизни і її первинний зовнішній вигляд.
Особливості зберігання термобілизни
Важливо не тільки правильно прати та сушити термобілизну, а й правильно зберігати. У той час, коли вона не використовується, краще зберігати її в складеному вигляді, в сухому провітрюваному приміщенні. Зберігання в складеному вигляді доцільне, оскільки дає змогу зберегти форму одягу, а зберігання на вішалці може призвести до того, що вона розтягнеться, що негативно позначиться на її посадці та теплоізоляційних властивостях. Крім того, на вішалці можуть утворюватися заломи і розтягування, особливо в області швів, що може призвести до пошкодження тканини. Складену білизну простіше захистити від пилу і забруднень, особливо якщо зберігати її в спеціальних контейнерах або сумках.
До того ж зберігання в сухому провітрюваному місці та відповідній герметичній упаковці дасть змогу уникнути накопичення вологи й утворення неприємних запахів. Підвищать ефект пакетики із силікагелем або активованим вугіллям, які поглинають вологу і запахи, і невеликі мішечки з натуральними ароматизаторами, що запобігають появі запахів. Однак перед зберіганням варто переконатися, що білизна повністю суха і не залишати її в пральній машині або в місцях з високою вологістю. Періодично перевіряйте і провітрюйте білизну, навіть якщо вона зберігається за всіма правилами, щоб уникнути затхлого запаху.
Як продовжити термін служби термобілизни
Підтримувати гарний стан термобілизни допоможуть правильні догляд, прання та зберігання. Але кожному її власнику хочеться, щоб вона прослужила якомога довше. Ця мета також цілком досяжна, якщо прати її не надто часто, уникаючи мийних засобів, що не підходять для цього, і дотримуючись правил щодо нагрівання води, правильно сушити та зберігати. Однак навіть при дотриманні основних правил гігієнічного догляду за термобілизною, вона може в процесі носіння отримувати механічні пошкодження - протиратися, розриватися від контактів з елементами зовнішнього середовища. Тому необхідно регулярно перевіряти її на предмет появи таких ушкоджень, щоб своєчасно їх усунути, мінімізувавши збитки.
Безумовно, жодна, навіть найякісніша річ, за якою відмінно доглядають, не може служити вічно. Заміна термобілизни може знадобитися з різних причин, зокрема у зв'язку з втратою нею функціональних характеристик, змінами параметрів тіла, а також появою нових, більш ефективних моделей.
Висновок
Правильний догляд за термобілизною - це запорука її довговічності та збереження всіх теплоізоляційних властивостей. При правильному пранні, сушінні та зберіганні вона служитиме довго і забезпечуватиме максимальний комфорт у холодну пору року. На сайті Myroller можна знайти термобілизну різних виробників, яка поєднує в собі якість і довговічність.