Вибір термобілизни - важливий захід для тих, хто в холодну пору року хоче залишатися в теплі та комфорті. Однак, зіпсувати весь досвід використання можуть помилки, яких багато людей припускаються під час вибору. Існує п'ять найпоширеніших помилок, про які варто знати заздалегідь, щоб їх успішно уникнути.
Помилка №1 - Неправильний вибір розміру
Найперша і найпоширеніша помилка, якої припускаються покупці, збираючись вибрати функціональну білизну - неправильне визначення розміру. У разі вибору саме цього одягу така невідповідність параметрам тіла може звести нанівець усі його корисні властивості. Занадто тісна термобілизна обмежує рухи, погіршує теплоізоляцію, здатна порушити кровообіг, створює загальний дискомфорт.
Анітрохи не кращий і варіант, коли розмір термобілизни набагато більший за реальний розмір її власника. У цьому разі унеможливлюється настільки важливе щільне прилягання її до тіла, через що вона втрачає свої термоізолювальні властивості. Під час купівлі термобілизни вибір розміру - ключовий момент, від якого залежить комфорт і ефективність її використання. Щоб правильно визначити свій розмір, можна виміряти обхват грудей, талії і стегон, а також довжину рук і ніг. Після цього ознайомитися з розмірною сіткою обраного вами виробника. Важливо також враховувати мету використання термобілизни. Наприклад, для активних занять спортом краще вибрати щільніший розмір для кращого теплообміну.
Помилка №2 - Вибір невідповідного матеріалу
Зіпсувати враження і знизити ефект користування термобілизною може і неправильний вибір матеріалу, з якого вона виготовлена. Йдеться про те, що термобілизну виготовляють із найрізноманітніших синтетичних і натуральних матеріалів. Але максимально функціональною вона може бути лише тоді, коли цей матеріал з певними властивостями відповідає температурним умовам, цілям використання та персональним пріоритетам власника.
Термобілизна може бути виготовлена з таких матеріалів, як:
- мериносова вовна - має чудові теплоізоляційні властивості й антимікробні властивості, що допомагає запобігти неприємним запахам, добре відводить вологу, водночас залишаючись м'якою і не викликаючи подразнення шкіри;
- поліестер, нейлон та їхні комбінації - швидко відводять вологу, сохнуть і зазвичай коштують дешевше за мериносову вовну, можуть бути дуже легкими і дихаючими;
- змішані тканини - суміш мериносової вовни і синтетичних волокон, що об'єднують їхні переваги - теплоізоляцію вовни і швидкість відведення вологи синтетичних волокон.
Вибирати матеріал для термобілизни варто виходячи з цілей подальшого застосування.
Помилка №3 - Ігнорування функціональності та призначення
Купуючи термобілизну, під час вибору необхідно враховувати також її функціональні характеристики та призначення. Особливу увагу варто приділити температурі повітря, за якої планується носити термобілизну, а також рівень активності. Так, для помірного клімату та відносної пасивності не варто обирати занадто теплі варіанти, а для умов знижених температур або інтенсивної фізичної активності не найкращим вибором буде одяг середньої щільності.
Крім того активні люди не повинні забувати про важливість вологовідвідних властивостей, якими має володіти термобілизна. В іншому разі не буде ефективного відведення поту від шкіри, з'явиться відчуття вогкості, може настати переохолодження. Від призначення термобілизни - спорт, гори, повсякденне життя - також залежить вибір конкретної моделі щодо фасону, матеріалу і розміру.
Наприклад, для занять спортом на відкритому повітрі в умовах сильного холоду найкращим варіантом може бути термобілизна з мериносової вовни або із суміші вовни з синтетичними волокнами. Синтетичні волокна (наприклад, поліестер, поліпропілен) відмінно відводять вологу і швидко сохнуть, тому одяг з них краще обирати для занять активними видами спорту та фізичної активності за помірної температури.
Помилка №4 - Неправильний догляд за термобілизною
Потрібно намагатися уникати помилок не тільки під час вибору термобілизни, а й надалі - під час догляду за нею. Це дуже важливий аспект використання одягу, оскільки перше ж невдале прання і сушіння може призвести до його повної непридатності. Тому періть білизну за температури не вище 30-40°C із застосуванням неагресивних мийних засобів, сильно не віджимайте, сушіть її на свіжому повітрі на білизняній мотузці або вішалці. Уникайте сушіння над відкритим вогнем, поблизу приладів опалення, прасувати його забороняється. Ігнорування цих правил здатне скоротити термін служби і погіршити властивості термобілизни.
Але догляд - це не тільки прання і сушіння, а й правильне зберігання. Якщо зберігати її на вішалці, відправляти на зберігання, не переконавшись у її повному висиханні після прання, у приміщенні з підвищеною вологістю - це вірний шлях до появи заломів і неприємних запахів, розтягування і втрати одягом його теплоізоляційних властивостей.
Помилка №5 - Купівля термобілизни без урахування шару одягу
Помилкою буде також і купівля термобілизни без урахування того, що вона - базовий шар, який має поєднуватися з іншими шарами одягу. Поєднуваність термобілизни з іншим одягом - ключ до комфортного і функціонального вбрання. Термобілизна слугує першим шаром, тому буде помилкою обрати моделі більшого розміру, які недостатньо прилягають до тіла та не мають достатнього вологовідведення.
Не можна ігнорувати правильність другого шару - найкращим вибором будуть речі з гарною повітропроникністю, наприклад, флісова або синтетична кофта для забезпечення тепла та ізолювання повітря. А ось верхнім шаром можуть стати вітронепроникні та водовідштовхувальні куртки або штани для захисту від вітру й опадів. Обираючи верхні шари одягу, беріть до уваги умови довкілля та цілі використання.
Висновок
Очевидно, що правильний вибір термобілизни вимагає уважного підходу до кожного критерію. Прислухавшись до порад фахівців і уникнувши найпоширеніших помилок при виборі розміру і матеріалу, підході до догляду та функціональності, ви зможете насолоджуватися комфортом і теплом у будь-яких погодних умовах. На сайті Myroller пропонується широкий асортимент термобілизни вибір марок, різних розмірів і моделей, призначених для різноманітних цілей використання. Це дасть вам змогу прийняти грамотне і раціональне рішення.