Як навчитися кататися на роликах самостійно

11.07.2023 17:19

Катання на роликових ковзанах — популярне серед дітей і дорослих проведення часу, яке наповнює дозвілля позитивними емоціями та фізичною активністю, забезпечує підтримку тонусу організму. Ролери-початківці повинні поступово відпрацьовувати базові елементи руху, щоб підтримувати самомотивацію гарним настроєм, успішним опануванням нових навичок і вмінь, У статті розберемо по етапах, як швидко навчитися кататися на роликах, щоб зробити роликову їзду приємним і корисним хобі. Здійснюючи навчання самостійно і під керівництвом, зверніть увагу насамперед на забезпечення безпеки та попередження травматичних падінь.

Підготовка та вибір обладнання

Неправильно підібрані перші роликові ковзани можуть відбити у початківця роллера бажання навчатися кататися і послужити причиною для отримання травм. Тому перед тим як навчитися кататися на роликах, слід підібрати модель відомого бренду, що відповідає меті покупки, за такими показниками:

  • розмір ноги;
  • ширина стопи;
  • наявність п'яткового гальма;
  • вагове навантаження;
  • тип черевика;
  • вартість.

Купівля продукції популярної торгової марки забезпечить якість і надійність конструкції, яка повинна витримувати масу тіла користувача. Комфорт їзди гарантує відповідність м'якого або пластикового черевика широкій або вузькій стопі ролера, а також надійна фіксація п'яти та щиколотки. Розмір взуття підбирають за розмірною сіткою із запасом у 0,5 см.

Захисні аксесуари

Фізична безпека — основа при навчанні та катанні дітей і дорослих. Перед тим як їздити на роликах, необхідно захистити найбільш вразливі частини тіла. Цій меті слугують захисні засоби та екіпірування з ударостійкого пластику, які включають:

Використовувати надійні та якісні аксесуари важливо для того, щоб убезпечити голову, суглоби ролера в разі падінь. Підбирають індивідуальний захист користувачам, які хочуть навчитися того, як правильно кататися на роликах, за розмірною сіткою, враховуючи діаметр голови, зріст і вагу. Хороший конструкційний варіант - наявність регуляторів на липучках, що дозволяє зафіксувати спорядження на тілі. Зручність підвищує наявність м'якої підкладки, яка пом'якшує удари, вбирає піт.

    Навчання правильного відштовхування і гальмування

    Для того, щоб одразу правильно вчитися тому, як кататися на роликах, важливо поетапно виконувати кілька вправ у ролерській стійці, коли носки трохи нарізно, наприклад:

    1. Переносьте вагу, перевалюючись як ведмедик, з однієї ноги на іншу. Починайте повільно їхати за рахунок прихованих, непомітних поштовхів ковзанів убік.
    2. Перемістіть центр маси на передню ногу, а другою відштовхніться трохи сильніше в бік, не заводячи її назад. Відчуйте ковзання на опорному ковзані, який "вдавлюєте" в доріжку.
    3. Повільно чергуйте ноги, не роблячи сильних бічних поштовхів. Поставте ноги паралельно на ширині плечей і котитеся за інерцією. Коли рух сповільнився, 2-3 рази відштовхніться.

    Переходьте до складніших вправ у міру формування стійких навичок.

    Безпечне гальмування

    Вчитися гальмувати ролери починають, коли впевнено освоїли ази катання. Слід пам'ятати, що при їзді на роликах неможливо різко зупинитися, не проїхавши гальмівний шлях. Спочатку для зупинки використовуйте природне уповільнення швидкості, а також можливість виїхати на газон або вхопитися за сходові поруччя. Поступово освоюйте ефективні техніки плавного і безпечного гальмування, наприклад:

    1. Використання заднього гальма. Виставте коник з гальмом на пів ролика вперед і підніміть носок черевика вгору. Тіло змістіть вперед, присядьте і перенесіть вагу на ногу без гальма, щоб ноги не роз'їхалися.
    2. Гальмування плугом. Розведіть широко ноги, тисніть на п'яти та внутрішню частину стопи, направляйте носки всередину і сильніше тисніть у п'яти. Наприкінці починайте тиснути на зовнішню частину стопи, але носки не повинні зійтися.

    Керування та маневрування на роликах

    Існують різні способи навчитися того, як кататися на квадах і роликових ковзанах, змінюючи напрямок руху. Ролери-початківці можуть повертати на місці, просто зробивши кілька невеликих кроків з розворотом. Освоюйте техніки, починаючи з найпростіших вправ, які виконують на помірній швидкості. 

    Наприклад, так — виставте зовнішню стосовно сторони повороту ногу на пів ролика вперед. Перемістіть центр мас тіла на зовнішню стопу, а корпус і плечі розгорніть навпаки трохи в бік повороту. Це забезпечує плавну корекцію спрямованого руху і продовження кочення. Інша техніка плавного повороту — виставте внутрішню ногу трохи вперед. Мінус способу — зниження стійкості та збільшення радіуса.

    Поступовий розвиток навичок і тренування

    Катання на роликах — у певному сенсі спосіб життя, яким дедалі більше переймається новачок. Таке катання приносить радість і задоволення, забезпечує всебічну фізичну активність, розвиває координацію рухів, витривалість і швидкість реакції. Водночас рух цим шляхом вимагає регулярної практики з поступовим засвоєнням нових навичок і вмінь — від простого до складного. 

    Нехтування цим принципом призводить до травм і втрати інтересу до катання. Охочим навчитися їздити на роликах важливо правильно підібрати ковзани та захисне спорядження, а також освоїти:

    • стійку ролера;
    • початкові елементи;
    • безпечне падіння;
    • підтримання балансу;
    • відштовхування ногами;
    • безпечне гальмування;
    • кероване маневрування;
    • подолання нерівностей.

    Просунуті техніки та трюки

    Їзда на роликах — чудовий спосіб фізично активно і в позитиві провести час на тренувальному майданчику і трасі, зокрема в колі однодумців. Впевнене освоєння базових способів катання дає змогу поступово переходити до відпрацювання просунутих технік їзди та виконання складних трюків. Це праця, яка повертається фізичною силою, координацією рухів, оздоровленням організму в цілому. В інтернет-магазині myroller.com.ua можна підібрати моделі роликових ковзанів і комплекси захисного спорядження для початківців дітей і дорослих, а також вироби професійного рівня.