Як правильно падати на роликах

09.12.2024 19:00

Катання на роликах - це мистецтво, що включає знання того, як правильно рухатися, гальмувати, триматися на ногах у будь-яких ситуаціях і, якщо це не вдалося - як правильно падати. Мета цієї статті – розповісти ролерам про те, як можна безпечно впасти під час катання і при цьому не завдати собі серйозних травм, а також не пошкодити ковзани та екіпірування. А також – застерегти від найпоширеніших помилок, які можуть спричинити серйозні негативні наслідки. Зробити ваше катання комфортним, а падіння на роликових ковзанах – безпечним допоможе компанія MyRoller. Її каталог містить широкий асортимент оригінальної продукції відомих брендів, призначеної для безпечного катання на роликах.

Чому важливо вміти правильно падати

Усі, хто тільки починає навчання катанню на роликах, повинні однозначно розуміти, що навіть навчившись віртуозно володіти роликовими ковзанами та опанувавши виконання десятків трюків, обійтися без падінь не вдасться. Але навчитися падати так, щоб при падінні не отримати серйозних травм і не завдати шкоди здоров'ю - цілком можливе завдання. Якщо ви освоїте цю науку, зможете уникнути переломів, ударів, розтягувань та інших пошкоджень.

Запобігання травмам

Отже, головною метою освоєння техніки безпечного падіння на роликах є підвищення власної безпеки та зниження ризику травм. Оскільки невдале падіння при катанні на роликових ковзанах може закінчитися переломом кінцівок, їх вивихом, забитими місцями, пошкодженням колінних чашок і отриманням струсу мозку. Навіть перерахування цих травм звучать страшно, тому потрібно неодмінно освоїти навички того, як впасти правильно та їх запобігти. Важливий момент – освоювати їх потрібно під керівництвом досвідченого тренера, на невеликій швидкості та у повному захисті.

Підвищення впевненості на роликах

Запобігання травмам при падінні на роликах – не єдина мета освоєння навичок безпечного катання. Навчившись правильно падати, ви станете впевненіше почуватися на роликах і швидше навчитеся всім необхідним рухам та маневрам. Зможете вдосконалювати свої техніки катання, поступово переходячи до складніших і різноманітніших трюків. Зменшити ризик падінь та травм допоможуть якісні роликові ковзани, величезний вибір яких ви зможете знайти в інтернет-магазині MyRoller.

Підготовка до падіння

Незважаючи на те, що падіння зазвичай відбувається несподівано, як не дивно, це може прозвучати, але до нього теж можна підготуватися. Перш ніж починати освоювати спеціальні навички щодо прийняття та підтримання правильної стійки, а також покращення балансу, необхідно подбати про ефективний захист при падінні на роликах, для чого придбати та обов'язково одягати захисне екіпірування.

Носіння захисного екіпірування

Найбільш страждаючі при невдалих падіннях частини тіла – це голова, коліна, лікті та зап'ястя. Тому до комплекту захисних засобів слід включити:

  1. Шолом – виготовляється із міцних матеріалів зовні, з м'якими підкладками всередині та надійно захищає голову від травм.
  2. Налокітники - аксесуари з анатомічною жорсткою або напівжорсткою накладкою на ліктьовий суглоб, з м'якою підкладкою всередині, що амортизує. За допомогою кріплень, ременів чи липучок закріплюються на лікті.
  3. Наколінники – складаються з міцної пластикової пластини, що прикриває коліно та м'яку панчоху, або має надійні кріплення.
  4. Захист зап'ясть – найчастіше виготовляється з міцного та еластичного перфорованого неопрену, запобігає розтягуванню та вивихам.

Правильна стійка та баланс

Важливим елементом освоєння навичок того, як правильно падати на ковзанах, є придбання вміння швидко приймати правильну стійку і підтримувати себе в ній. Спочатку потрібно поставити ступні на ширину плечей паралельно. Тримаючи спину прямо, нахиліть корпус вперед і трохи зігніть ноги в колінах, розслабте плечі, а м'язи ніг навпаки трохи напружте. Погляд має бути спрямований не під ноги, а перед собою. Тренувати стійку фахівці рекомендують, виконуючи вправи, серед яких:

  • рух ногами вперед-назад на місці, імітуючи ковзання;
  • нахили убік, уперед, назад без опори;
  • імітація бігу, танцювальних рухів з опорою.

Важливо також навчитися підтримувати баланс. Це базовий елемент катання, що дозволяє прокачувати рівновагу. Щоб навчитися підтримувати баланс, наприклад, прокотіться трохи вперед-назад 3-4 рази на місці з опорою на одну ногу. Вагу тіла на невисокій швидкості перенесіть на одну ногу, трохи зігнуту в коліні, а іншу підніміть. Опорний ролик важливо нахиляти на зовнішній бік, щоб він не завалювався всередину. Для розвитку почуття балансу коліно вільної ноги підніміть вгору або відведіть убік.

Техніки безпечного падіння

1eb386ee10ba1f7c94b8da5536cd3a176da180b68d492007a7327c252798f126.jpeg (1000×801)

Після того, як основні підготовчі моменти засвоєно, можна перейти до безпосереднього освоєння техніки безпечного падіння. Їх існує лише три - вперед, назад або на бік.

Падіння вперед

Найбільш правильним багато фахівців називають падіння вперед. Щоб навчитися, як правильно падати подібним чином, потрібно дотримуватися певного алгоритму дій, при цьому спочатку постаравшись максимально знизити висоту падіння. Для цього потрібно згрупуватися, причому руки краще не виставляти, а притиснути ліктями до боків, голову підборіддям притиснути до грудей і втягнути в плечі, випрямити спину, а ноги зігнути в напівприсяді. Після чого впасти на:

  • коліна, потім на руки та за додаткової необхідності – на лікті;
  • руки, потім на коліна і лише потім – на лікті;
  • коліна, після чого на лікті та при необхідності – на руки.

Намагайтеся зробити все можливе, щоб не допустити торкання голови з твердими поверхнями.

Падіння назад

Так як найбільш вразливі місця людського тіла знаходяться ззаду, то завдання ролера, коли він уже розуміє, що ось-ось впаде, не допустити падіння назад. Для цього потрібно постаратися розвернутися так, щоб впасти вперед, хоча на великій швидкості це досить складно зробити. У крайньому випадку спробуйте впасти на бік, а не на спину. У цьому випадку можна отримати забій, але уникнути дуже небезпечних травм хребта, куприка та потилиці. Якщо падіння почалося, максимально сядьте, постарайтеся, щоб перший дотик із поверхнею припав на бічну поверхню ікри. Другий дотик має припасти на бічну поверхню масивних м'язів стегна. Наступний крок – перекат через бік, щоб не встромитися в асфальт куприком

При падінні назад важливо не розмахувати руками і не намагатися випрямитись, щоб зберегти баланс. Так є небезпека впасти плазом із ще більшою силою і пошкодити куприк. Навпаки, треба сісти – завдяки цьому вдасться встояти на ногах, здебільшого уникнувши падіння. Або якщо все ж таки впали на роликах назад - зменшити заподіяну шкоду.

Падіння на бік

Якщо падіння відбувається в бік, постарайтеся виконати основне правило та сісти. Постарайтеся переїхати в положення, коли ви стоїте на шести опорних точках (коліна, лікті, зап'ястя). У трохи «розчепіреному» положенні продовжуйте ковзати, якщо у вас була велика швидкість, поки не зупиніться.

Фахівці радять за будь-якого падіння на бік руку витягнути перед собою, а не в бік падіння, розгорнувши її долонею вниз. У жодному разі не можна падати на лікоть. При падінні одночасно зігніть ногу, на яку падаєте, під 90 градусів на кшталт трикутника, намагаючись всією бічною поверхнею цієї ноги торкнутися землі. Торкніться грудей підборіддям, злегка притиснувши вухо до протилежного плеча.

Помилки, яких слід уникати під час падіння

Важливо не тільки освоювати техніки безпечного падіння та використовувати поради щодо падіння на роликах, але й намагатися уникати найбільш поширених помилок, які припускаються не лише початківцями, а й досить досвідченими ролерами. Ці помилки можуть стати небезпечними для здоров'я та завдати чимало серйозних проблем.

Прямі руки та ноги

Одна з найпоширеніших помилок, яких варто уникати – падіння на прямі ноги та руки. Це дуже небезпечно, тому що може обернутися переломом плечової кістки або гомілковостопного суглоба.

Падіння зап'ястя

Не менш небезпечно падати, виставляючи долоню, приземляючись на зап'ястя. Це також може призвести до переломів, розтягування зв'язок. Тому треба завжди одягати захист для зап'ясть і намагатися при падінні максимально оберігати їх від навантаження зіткнення з твердими поверхнями і додатково - ваги тіла, що падає.

Висновок

При навчанні катання на роликах важливими є всі аспекти, починаючи від уміння стояти на ковзанах, гальмувати, здійснювати різні маневри та трюки та закінчуючи придбанням уміння того, як правильно падати на роликах. Дізнавшись, як можна безпечно падати та навчившись цьому, важливо підтримувати цю навичку протягом усього періоду, протягом якого ви кататиметеся. Для цього варто регулярно тренуватись, щоб підвищити свою безпеку. Ознайомившись з каталогом інтернет-магазину MyRoller, який пропонує високоякісні ролики та захисне екіпірування, ви зможете вибрати та купити продукцію, що знижує ризик травм та дозволяє покращити навички катання.